Moc a moc se omlouvám za mou neaktivitu tady na blogu, ale kvůli škole (a nadcházejícím přijímačkám na střední) nemám na blog čas a bohužel ani chuť (sem a tam to možná bude recenze na nějaký recenzák). Doufám, že se plně vrátím až všechno bude za mnou! Pokud mi chcete nepsat nebo něco podobného, určitě můžete přes instagram, kde jsem každý den aktivní. Zatím vám přeji hodně přečtených knih v roce 2018!

pátek 17. března 2017

Vysněné knihy #2 aneb co mi zase přistálo na wishlistu?

Zdravím knihomolové! Dnes jsem se rozhodla opět sepsat nějaký nabušený seznam knih, které bych si chtěla koupit a přečíst. V tomto dílu už se objeví i anglické knihy, ale ani na české jsem nezapomněla. Pokud tedy hledáte nové inspirace ke čtení, rozhodně si článek přečtěte! A samozřejmě je tu i pár knih, které u nás teprve. ale brzy vyjdou! PŘIPRAVTE SE NA ČLÁNEK PLNÝ NADŠENÍ! 😍


Strange the dreamer - Laini Taylor ✓
Na tuhle knihu se třesu už doby, kdy jsem ji poprvé spatřila! Jako první jsem viděla trochu jiný cover, a to žluto-modrý, který se mi ze začátek zdál hezčí než tento, ale rychle jsem změnila názor, a tak se obálkovým favoritem stala nakonec jednoduchá tmavě modrá obálka s nádherou můrou! 
Zatím si vůbec nevěřím na to, abych knihu přečetla v angličtině, a tak se jen nedočkavě čekám na vydání knihy u nás. Mimochodem u nás tuto nádhernou knihu bude vydávat CooBoo, které už koupilo práva. Já už tedy jen doufám, že to bude ještě tento rok, jinak se fakt zcvoknu! A taky doufám, že bude tato nádherná obálka!!Caraval - Stephanie Garberová✔
předpokládané datum vydání: 24. 4. 2017, Egmont
Moje přání byla vyslyšena!! Ano, tato úžasná kniha Caraval u nás vyjde již ke konci dubna tohoto roku, a to je už za měsíc! Byla jsem vážně šťastná, když jsem se o vydání dozvěděla a ještě víc, když jsem uviděla tu nádhernou obálku!
Takže stejně jako na předchozí knihu, tak i na tuto se velmi těším, a hned jak bude na pultech v knihkupectvích, si pro ní poběžím! A díky pár recenzím, které jsem četla se ještě více nemohu dočkat!
Bez Srdce - Marissa Meyer 
předpokládané datum vydání: 1. 5. 2017, Egmont
Je pravda, že tuto knihu mám doma v angličtině, ale radši si přečtu knihu v češtině, protože si jí více užiji. Navíc, když se kniha vydává tak brzy a ne až ke konci roku.. proč ne? Navíc tuto úžasnou autorku si prostě musím vychutnat, jak jen to jde! 
I tady jsem opět moc ráda za tu originální obálku a už se moc těším, až mi přibude další kniha od této autorky! A samozřejmě HLAVNÍ DŮVOD? Říše divů! A od koho jiného si přečíst re-telling, než od královny re-tellingu Marissy Meyer?
The Sun Is Also a Star - Nicola Yoon
Nicola Yoon je úžasná autorka a její kniha Everything, Everything mě dostala, a navíc EE nebyla nijak náročná na samotný anglický jazyk. 
Tuto knihu bych si tedy zrovna chtěla přečíst v angličtině, protože jak už jsem řekla, první kniha Everything, Everything se mi zdála na jazyk opravdu lehká, takže doufám, že tady to bude podobný příklad a samozřejmě další skvělý námět na děj! Jinak pro neanglické čtenáře: absolutně nevím, zda se u nás kniha plánuje, ale v žádném edičním plánu ani nikde jinde jsem na ní nenarazila. 
Kostičas - Samantha Shannon 
Teď už tedy přecházím do knih, které už jsou delší dobu vydány, každopádně já jsem ještě neměla tu čest, se k nim nějakým způsobem dostat. Kostičas je tedy v tomto seznamu první již vydaná kniha v českém jazyce, kterou si půjdu koupit hned jak to půjde. 
Kniha mě především zaujala svou anotací, která mě opravdu nalákala a už teď mám tušení, že ta kniha stojí za to. (A navíc je od Hostu a Host vydává skoro vždy samé dobré fantasy, jak říkají ostatní).

My ostatní tu prostě žijem - Patrick Ness
Na Patricka Nesse slyším samou chválu, a tak bych si od něj už delší dobu něco chtěla přečíst. Tou vyvolenou knihou se stala kniha My ostatní tu prostě žijem, protože je to tradičně fantasy a young adult. Samozřejmě bych později chtěla zkusit i Volání netvora, kniha, která se mi zatím pořád nějak vyhýbala a já o ní ještě před pár týdny neměla ani ponětí (možná jo, ale malé). 
Navíc mě nalákala tak trochu i obálka knihy, která ve tmě svítí (protože koho by sakra nelákala svítící kniha ve tmě?!). 
✓ Všechny knihy na tomto wishlistu koupeny 

20 komentářů:

 1. Kousky zajímavé, o tom zadna rec! Ja bych si vybrala Nesse to je takovy srdcar :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) na Nesse se vážně těším :D

   Vymazat
 2. Krásné knížky, mě nejvíce zaujala knížka The Sun Is Also a Star, ano kvůli obálce, ale i anotací. :D
  Kostičasu se zatím vyhýbám, ale obávám se že ani mě tato série nemine. :) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snad si The Sun Is Also a Star třeba prectes :) a samozřejmě taky ten Kosticas :D

   Vymazat
 3. První čtyři knihy si také získaly moje srdce, zejména hned ta první! :) Autorku mám totiž v oblibě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem rada :) já zatím nic od autorky nečetla, ale možná zkusí její Dceru kosti a dýmu!

   Vymazat
 4. Zase spousta zajímavých knih, které mě skoro všechny zaujaly. Jestli to takhle půjde dál, seznam knih co si chci přečíst bude nekonečný...

  OdpovědětVymazat
 5. Máme podobný vkus i mě tyhle vyjmenované knihy lákají. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Skvělý výběr :) Já před pár dny zjistila, že u nás vyjde Caraval a mám obrovskou radost :) Máme se na co těšit :) A Bez srdce, to je taky nutnost :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny knihy jsou nutnost, ale jak je něco od Marissy Meyer je to nutnost všech nutností! :DD

   Vymazat
 7. Na některé knihy si taky myslím :) Dobře, na většinu tvého výběru :)

  OdpovědětVymazat
 8. Všechny knihy, co jsi vybrala, bych si také strašně ráda přečetla.♥ Jsem ráda, že máme stejný vkus! :)

  OdpovědětVymazat
 9. Zajímavý výběr :) Žádnou z těchto knih nemám v to-read listu, ale možná tam po nějaké tvé recenzi a nalákání přibydou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, už jen stačí se ke knihám dostat a počkat na vydání a recenze budou :D

   Vymazat
 10. První dvě knihy mi nic neříkají, ale na druhé dvě se moc těším. Snad vyjdou brzy... v případě Heartless tak, jak má :)

  OdpovědětVymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)