Moc a moc se omlouvám za mou neaktivitu tady na blogu, ale kvůli škole (a nadcházejícím přijímačkám na střední) nemám na blog čas a bohužel ani chuť (sem a tam to možná bude recenze na nějaký recenzák). Doufám, že se plně vrátím až všechno bude za mnou! Pokud mi chcete nepsat nebo něco podobného, určitě můžete přes instagram, kde jsem každý den aktivní. Zatím vám přeji hodně přečtených knih v roce 2018!

pátek 3. února 2017

Recenze: Půlnoční koruna


Autor: Sarah J. Maas
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013 (orig), 2016  (cz)
Žánr: fantasy a young adult
 Počet stran: 400


Hrozně moc jsem se na tento druhý díl Skleněného trůnu těšila.. Konec prvního dílu byl totiž otevřený a tak mi nezbylo nic jiného než se jen těšit na Půlnoční korunu. No a pak, jednoho dne.. jsem se k tomu konečně dostala..

První díl byl hodně veliký, ale i přesto zajímavý úvod do celé série. Snad všichni psali, že s každým dílem napětí narůstá, což je tak trochu pravdu a tak trochu i lež. 

Pro ty co ještě nečetli Skleněný trůn asi nebude moc velkým spoilerem to, že utkání o to stát se královým zabijákem Celaena vyhraje (pak by to asi nemohlo pokračovat..). Celaena se hned na začátku knihy vrací z jedné své zabijácké výpravy a nese tak královi hlavu svojí oběti jako důkaz. Král jí potom odhaluje další jméno ze seznamu lidí, kteří jsou pro jeho zemi nebezpeční. To jméno už Celaena z minulosti zná, ale jako doposud má stejný plán; vyzvat oběť k útěku do jiné země a zajít do márnice (myslím) pro nějakou znetvořenou hlavu, kterou pak králi předhodí před nohy.. 

První polovina mě moc nebavila, dokonce si už jen těžko vzpomínám o čem to vlastně bylo a to jsem knihu četla opravdu nedávno. Každopádně potom nastane takový ten zajímavý okamžik, kdy se změní celý svět a dostane se příběh k tomu bodu poslední věty v anotaci;  
,,A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky..."
Tahle věta mě prostě dostala a celou dobu jsem tak zvědavě četla a pátrala po tomto okamžiku. A když už k tomu došlo, byla jsem sakra zdrcená, protože to přeci nejde, proč?!  Ale je toho mnohem více. Byla jsem opět velice překvapena z celého příběhu, i když už to bylo ke konci, ale zase mě to naladilo na další díl.

Myslela jsem že i nadále bude pokračovat milostný trojúhelník, jenže autorka jednomu z chlapců ani nedala tu šanci a v knize se objevoval tedy jen opravdu zřídka, přičemž bych si samozřejmě měla oblíbit Chaola, ale oba jsem v té chvíli měla ráda tak nějak stejně :)

Pokud bych ale měla knihy porovnat, mě se víc líbil první díl. ale ani druhý nebyl špatný a konec mě překvapil. Autorky styl je za začátku takový nevinný, ale pak nakonec vybouchne do neuvěřitelných rozměrů a všechno kolem sebe pohltí. 

Mě se tedy kniha také líbila, ale pro mě byla o jedno procento slabší než předchozí díl, ale i tak si zaslouží pět hvězdiček, (ale můžete to brát jako něco mezi čtvrtou a pátou *). V současné době, co teď recenzi píšu už mám za sebou i třetí díl a nevím jak budu hodnotit, jelikož ve třetím díle vybuchne ještě větší bomba. Ale i druhý díl mi poskytl mnoho šokujících momentů!

4,5*

6 komentářů:

 1. Ahoj, druhý díl bych řekla že je asi nejslabší. Ale jestli jsi nezanevřela tak třetí a čtvrtý jsou fakt pecka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevzdala jsem to! :D Aktuálně se blížím k polovině čtvrtého dílu a začíná to být zajímavé :)

   Vymazat
 2. Souhlasím s tebou, začátek byl pomalejší, a taky se mi nečetl moc dobře. První díl jsem četla už docela dávno a možná kvůli tomu se mi druhý líbil více.. Na třetí díl zatím jen pokukuju, a možná si ho v únoru pořídím.. Mám první dva a chci mít sérii kompletní :) Teď si dávám od Skleněného trůnu pauzu, chci se věnovat trochu klasice, a prokládat jí nějakou odlehčenější knihou. Ale určitě si chci na další trojku najít brzy čas abych nezapomněla spojitosti. Moc hezká recenze, měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třetí se mi zatím líbil nejvíce, takže se ti snad bude líbit jako předchozí díl :) a moc děkuji, taky se měj hezky :))

   Vymazat
 3. Jak jsem četla tvou recenzi, měla jsem sto chutí Půlnoční korunu znovu otevřít :D Je to dlouhá doba, co jsem ji četla a čekám, až bude venku víc dílů, a pak se znovu začtu. Nejhorší lákadlo je, jak všichni tvrdíte, že třetí a čtvrtý díl jsou obrovské bomby!:D Už to oddalování asi vážně dlouho nevydržím :D (kór, když už mám tři díly doma a denně se na ně dívám :D)

  OdpovědětVymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)