Moc a moc se omlouvám za mou neaktivitu tady na blogu, ale kvůli škole (a nadcházejícím přijímačkám na střední) nemám na blog čas a bohužel ani chuť (sem a tam to možná bude recenze na nějaký recenzák). Doufám, že se plně vrátím až všechno bude za mnou! Pokud mi chcete nepsat nebo něco podobného, určitě můžete přes instagram, kde jsem každý den aktivní. Zatím vám přeji hodně přečtených knih v roce 2018!

středa 26. října 2016

Recenze: Město Nebeského ohně

Originální název: City of Heavenly Fire
Autorka: Cassandra Clare
Série: Nástroje smrti
Díl: 6. (poslední)
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 624
Rok vydání: 2014/2015
Žánr: Young Adult, Fantasy

Potom co se Jace odtrhl od Sebastiána v jeho žilách vzplál nebeský oheň, který získal poté co se jeho krve dotkl Nebeský skvost a zabil v něm všechno zlé. Pro všechny je to zbraň jak se navždy zbavit Sebastiána, který má v sobě zla tolik, že by dotek meče nepřežil. No a co víc, představitele podsvětské rady někdo unesl a s nimi i Claryinu matku. A tak se Clary, Jace, Izzy, Alec a Simon musí vydat do démoní říše Edómu aby vše zachránili a nadobro porazili Sebastiána a jeho temné síly.Recenze:Hned na začátku poznáváme nové postavy příběhu a to hlavně dvanáctiletou Emmu Carstraisovou a jejího nejlepšího kamaráda Juliána Blackthorna, jehož otec byl proměněn v temného lovce stínů, později v knize budeme i častěji slýchat o Tesse (ze série Pekelné stroje) o čemž všichni tvrdí, že je to spoiler pokud jste Pekelné stroje nečetli dříve než tento díl (třeba v mém případě), ale moc mi to jako vyzrazení nepřišlo, tak uvidíme.

Tenhle díl by snad ze všech emočně nejvíc nabitý, protože tohle bylo vážně ohromující a to hlavně co se týká konce, kdy to bylo vážně smutný a prostě jste museli autorku proklínat za to co udělala. A i když knížka je celkem bichle, bylo mi hrozně líto že neměla třeba ještě o pár stránek navíc, protože přeci je to už poslední díl snad z nejúžasnější série co jsem kdy četla. A jsem taky hodně ráda, že autorka naštěstí píše pořád nové a nové série.

No a konečně, autorka tady podnikla všechno na co jsme tak dlouhou dobu všichni čekali, a to ať se týká Jace a Clary nebo Izzy a Simona (který vážně žeru, ale Izzy to neměla na konci vůbec lehké co se Simona týče a tak jsem si musela trochu pobrečet s ní, protože přeci jenom je to Simon, kterýho všichni známe už od začátku).

Mini spoiler: Ale divím se že v celé sérii neumřel nikdo, kdo by mi tak moc přirostl k srdci, ale spíše vedlejší postavy i když mi jich taky někdy bylo líto.

Jelikož můj nejoblíbenější díl byl třetí, tak teď se k němu přidá ještě šestý, ale oba díly zbožňuju stejně, protože každý má něco do sebe. Ve třetím díle jeto hlavně veliký šok a velké tajemství o kterém by se nám v předešlých dílech ani nezdálo a hlavně Idris, kde se tyto oba díly víceméně odehrávají. A je fakt že ostatní díly mě moc nebavili, protože to veliké bum nás nedoprovázelo celou knihou, ale spíše jen v určité části (a to bylo většinou před koncem).

No takže já s tímhle dílem a vlastně s touto sérií nemůžu být více než spokojená a ještě pár dní co jsem knihu dočetla, jsem byla asi trochu mimo a hrozně smutná, ale to jen proto že to všechno skončilo. Takže třeba za pár let to vidím na re-read téhle série? :D

2 komentáře:

  1. Skvělá recenze! Já už se konečně musím dokopat k tomu druhému dílu... tahle série mě začíná zajímat víc a víc! Měj se krásně! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkují :) tak to bys určitě měla, protože je nejúžasnější <3 taky se měj krásně!

      Vymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)