Moc a moc se omlouvám za mou neaktivitu tady na blogu, ale kvůli škole (a nadcházejícím přijímačkám na střední) nemám na blog čas a bohužel ani chuť (sem a tam to možná bude recenze na nějaký recenzák). Doufám, že se plně vrátím až všechno bude za mnou! Pokud mi chcete nepsat nebo něco podobného, určitě můžete přes instagram, kde jsem každý den aktivní. Zatím vám přeji hodně přečtených knih v roce 2018!

středa 14. září 2016

Recenze: Uvnitř mé hlavy

Název: Uvnitř mé hlavy - Co když jsem si tě vymyslela?
Autorka: Francesca Zappia
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 368
Rok vydání (orig): 2015
Rok vydání (cz): 2016
Žánr: Young Adult

Anotace: Alex je ,,divná", alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži v supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisté nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se občas radí. Pro jistotu má Alex u sebe taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o její společnost zájem?

Alex jde na novou střední školu East Shoal a začíná tak nanovo. Nikdo neví že má schizofrenii a ona chce, aby to tak zůstalo. Kolem ní se ale děje pořád víc a víc podivných věcí, proto s sebou nosí foťák, kam si zaznamenává to jestli je to  skutečnost, či její paranoia. Ve škole potkává Milese, který jí podezřele připomíná Modroočka,  podle ní zřejmě vymyšleného kamaráda s kterým chtěla zachránit humry v supermarketu. Na East Shoal se dějí hodně divné věci a Alex se tak nějak vymyká její paranoia z rukou.

Uuu.., tahle kniha mi vážně dala pořádně zabrat, vlastně přesně tak jak jsem čekala. Musím také říct že byla lepší a zajímavější než jsem očekávala, hlavně plná otázek na které pak postupně budete dostávat odpovědi.

Na další stranu, i tak jak jsem očekávala, byla kniha matoucí, protože nikdy nevíte co je skutečnost a co je jen pouhá fantazie. Celou knihu jste prostě přesvědčení, že je to skutečná osoba, že žije a pak se dozvíte že tomu tak vlastně vůbec není, což je celkem šok.

Na začátku knihy se setkáme s Modroočkem, který podle Alex později pouhou paranoiou. Když však potká Milese, připomíná ji jejího kamaráda.

Do knihy jsem se ihned začetla a cítila atmosféru, která vydržela od začátku až do konce příběhu. Knihu jsem si asi vážně opravdu vychutnávala, protože i přesto že má pouhých 368 stránek mi to celkem trvalo přečíst. Knihu jsem občas ani nepochopila a to je asi to jediné co mi na ní tak hrozně vadilo.

Celá kniha je prostě jedno překvapení za druhým a to hlavně konec knihy, který mě opravdu šokoval, že jsem chvíli civěla s otevřenou pusou a četla. Takže jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou i když jsem váhala jestli si ji nepřečíst až později.

6 komentářů:

 1. "Pouhých" 368 stran.. ha, to je moje normální velikost knížky. :D Obvykle se pohybuju mezi 400-500 stránkami.
  Každopádně tahle knížka vypadá fakt dobře, asi se po ní podívám. :)

  xxx
  dream-little-dream.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mě je to něco jako ,,malý průměr'' :D jinak opravdz dobrá - úžasná byla :) jen škoda že jsem občas nechápala děj.. :/

   Vymazat
 2. Mám ráda Young Adult a tahle recenze mě fakt nalákala! :) Díky za ni! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Povedená recenze! O knížce pořád jen slýchám, ale ještě jsem se s ní nesetkala, asi po ní sáhnu :)

  OdpovědětVymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)